بازی, نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Farcry 5

بازی Farcry 5

نقد و بررسی کامل بازی Farcry 5

با نقد و بررسی یکی از پر طرفدار ترین بازی های تازه عرضه شده یعنی بازی Farcry 5 با وداتک همراه باشید.

بخش داستانی :

وقایع داستانی Farcy 5 در ایالت مونتانا آمریکا رخ می دهد و ترکیبی از سری های پیشین این بازی جذاب و سبک آرپیجی باشد. داستان این بازی همانند بازی Farcry3 با کمی تغییر لذت بخش برای گیمر ها می باشد که روایتگر ربل ها یا همان شورشی های آمریکایی است و باید با پیشروی در روند بازی حوضه تحت کنترل خود را افزایش داده و آنها را شکست دهید و تمام این وقایع در ساختاری تلفیقی از مدرنیته و بومی گرایی رخ می دهد. شهری که بازی در آن انجام می شود مونتانا نام دارد که شهری خیالی است و شخصیت بد داستان کشیشی به نام کشیش سید است که رخداد های بازی پیرو این شخصیت انجام می شود و با توجه به اینکه شخصیت اصلی این بازی معاون کلانتر است و بقیه افراد کلانتر و یک افسر بازنشسته و یک جنگجوی محلی می باشد . کشیش سید که خود را مردی مومن و همیشه با مردم می داند می خواهد سربازان خود را به سمت دروازه ادن برده و به کمک شورشیان کنترل منطقه را به دست بگیرد که در این میان گیمر ها به عنوان چهار شخصیت اصلی و شخصیتی که گیمرها با آن بازی را ادامه می دهند وظیفه محافظت از شهر هوب و مردم آن را دارند. با توجه به تمامی این خصوصیات Farcy5 دارای داستان تاثیر گذاری است.

بازی پلی استیشن Farcry 5

گیم پلی :

همانطور که در بالا اشاره شد بازی تغییرات بسیار زیادی پیدا کرده که باعث افزایش جذابیت بازی شده و گیمر را ساعت ها جذب خود می کند که بیشتر شبیه جنگ های شهری و مبارزات منطقه ای می باشد. امکان استفاده از هواپیما به کاربر کمک می کند تا به راحتی هرچه تمام تر مراحل بازی را پشت سر بگذارد و  از بازی لذت بسیار زیادی ببرد. آپدیت سلاح ها کمی زمان بر است ولی این روند به گونه ای است که کاربر را خسته نمی کند برخلاف نسخه های پیشین که استقبال زیادی از آنها نشد همین تغییرات جزئی باعث می شود تا Farcry 5 کارنامه خوبی برای خود رقم بزند. یکی از بزرگترین خصوصیات بازی امکان استفاده از چند شخصیت است که با توجه به متفاوت بودن سبک مبارزات آنها بازی به سادگی یکنواخت نمی شود. یکی دیگر از ویژگی های جدید این بازی امکان بکارگیری از افراد محلی و حیوانات برای رد کردن کردن مراحل و حمله به دشمنان است. برخلاف Farcry Primal حیوانات الگو های مختلفی برای حمله دارند و از یک الگو پیروی نمی کنند. شخصیت های این بازی شامل 4 نفر است ولی برای بازی با هرکدام از این شخصیت ها باید مراحل خاص آنها را پشت سر بذارید و امکان استفاده همزمان از شخصیت ها وجود ندارد.

نقد و بررسی بازی Farcry 5

گرافیک :

گرافیک بازی نسبت به سری های گذشته تغییرات بسیار زیادی کرده است و حتی به جزئی ترین نکات بازی هم توجه شده. انفجارهای بازی و صدا ها و جلوه های ویژه بیشتر به واقعیت نزدیک شده است. گیم پلی بازی به گونه ای است که شرایط محیطی تاثیگذار در روند بازی است.

بازی Farcry 5

شبکه :

می توان گفت که یکی از عمده نقاط ضعف این بازی و سری بازی های تولیدی شرکت یوبیسافت به استثنا Tom Clancy قسمت آنلاین آن ها می باشد که Farcy 5 هم از این قاعده مستثنا نیست. با این وجود یوبیسافت سعی خود را در جلب توجه گیمر ها برای قسمت آنلاین این بازی جذاب کرده است تا بازی بی عیب و نقص را در اختیار کاربران قرار دهد

بازی Farcry 5

جمع بندی :

به طور کلی می توان گفت که Farcry 5 نسبت به نسخه های پیشین تغییرات بسیار زیادی کرده است و از نکات خوب آن ها برای کامل کردن این سری استفاده کرده. این نسخه از گیم پلی و داستانی بسیار جذاب برخوردار است ولی همچنان بزرگترین نقطه ضعف آن قسمت آنلاین و شبکه آن است.

برای نقد و بررسی دیگر بازی ها وداتک همراه باشید.

بازی Farcry 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *